Remonty Usługi Budowlane

Gdy robisz remont wykończenie mieszkania domu w stanie surowym

Warto przy budowie bądź remoncie zakładu fryzjerskiego pomyśleć o warunkach odbioru

Podobnie jak wiele innych zakładów usługowych, czy budynków użyteczności publicznej, miejsce takie musi spełniać różne wymogi, budowlane, sanitarne, jakieś inne urzędnicze pomysły. Warto o to zadbać już przy projektowaniu, by później przy budowie, a nie daj Boże już po jej zakończeniu, nie obudzić się z ręką w nocniku. Dlatego przed takim remontem, lub budową od podstaw, warto spojrzeć choćby na wymagania sanitarno – higieniczne oraz sanitarno – techniczne dla zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu i odnowy biologicznej, jakim podlegają te salony czy zakłady.

Poniżej fragment tych wymogów, przydatny do zastosowania już na etapie budowy lub remontu.

• Obiekt, np. salon fryzjerski musi być zaopatrzony w instalację wodociągową lub wodę z własnego ujęcia. Punkty poboru wody muszą być zaopatrzone w bieżącą, zimną i ciepłą wodę.
• Obiekt musi być zaopatrzony w instalację kanalizacyjną. Nieczystości płynne odprowadzane są do sieci kanalizacyjnej lub do zbiornika bezodpływowego.
• Zakład musi posiadać wentylację: grawitacyjną, mechaniczno-wywiewną (dotyczy solariów, masaży, natrysków, łaźni), mechaniczną podciśnieniową.

Szczególnie to ostatnie jest istotne, jak widać nie jest wymagana klimatyzacja, tylko odpowiednia wentylacja, o której budowę najlepiej zadbać wraz z budową budynku, bo będzie to najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Dobry fryzjer, nie może sobie pozwolić na stwarzanie zagrożenia dla swoich klientów. Następnym razem pokażemy jak wyglądał taki remont wraz ze zdjęciami, na przykładzie jednego z punktów zlokalizowanego w Radomiu. Salon fryzjerski co prawda nie musi posiadać takiej rozbudowanej instalacji wentylacyjnych, ale ponieważ zakłady takie często są rozbudowywane, zakres usług zwiększany o inne uzupełniające, dodatkowe, to warto jednak pomyśleć o nieco większym zakresie prac niż niezbędny.

Reklamy

%d blogerów lubi to: