Remonty Usługi Budowlane

Gdy robisz remont wykończenie mieszkania domu w stanie surowym

Grecja dobije salony piękności, usługowe punkty fryzjersko kosmetyczne

Puls Biznesu donosi, że ciągu roku zniknie ponad 2 tys. gabinetów kosmetycznych. Według tygodnika, winne są przesycony rynek i… kłopoty Grecji.

Jak ocenia Tomasz Drzazga, prezes Beauty & SPAexpert, ponad 11 tys. salonów działających w Polsce, to co najmniej o 3 tys. salony fryzjerskie za dużo. W ciągu najbliższego roku z rynku wypadnie ponad 2 tys. placówek zajmujących się usługowo pięknością, zdrowiem i urodą Polaków – przewiduje szef spółki, która jest dostawcą sprzętu kosmetycznego do gabinetów piękności i urody.  Podobnie może być z innymi usługowymi punktami, jakimi są np. Zakłady krawieckie, zajmujące się przeróbkami modnej odzieży.
Prezes Drzazga zastrzega, że różnica może być jednak mniejsza, bo – podobnie jak w poprzednich latach – miejsce likwidowanych zakładów zajmą nowe.
Jak przypomina Puls Biznesu, już 2011 r. nie był łatwy dla salonów piękności i urody, i duża część miała spadki sprzedaży.  Właściciele salonów przewidują, że jeśli czarne scenariusze dotyczące Grecji się sprawdzą, to może być naprawdę ciężko związać koniec z końcem w branży usługowej. Branża jest mocno zależna od sytuacji makroekonomicznej i jeśli na rynku źle się dzieje, ludzie zaczynają w pierwszej kolejności oszczędzać na usługach kosmetycznych.
Reklamy

%d blogerów lubi to: